Wyszukaj produkt w sklepie

Auto Precyzja

Pon. - Pt.: 08:00 - 17:00 Grunwaldzka 10A, 34-300 Żywiec
Sobota: NIECZYNNE tel. 33 861 93 09, 0 501 717 184

Dlaczego LPG ?

BMW 323i i STAG-300 QMAX PLUS w Auto Precyzja


BMW 323i i STAG-300 QMAX PLUS w Auto Precyzja

 

Mówią, że skrót BMW rozwija się w "będziesz miał wydatki". Jeżeli zamontujesz instalację gazową, możesz je poważnie ograniczyć. Ta ładna "trójka" dostała nowoczesny system Q-generacji firmy AC S.A. z Białegostoku, który w tym pomaga.

 

Niektóre samochody są ponadczasowe. Choć akurat BMW serii 3 pokolenia E46 nie doczekało się (przynajmniej jeszcze) tak kultowego statusu, jak starszy o dwie generacje model E30, z godnością znosi upływ czasu i na pewno długo jeszcze (o ile kiedykolwiek) wyjechanie nim na ulice nie będzie powodem do drwin czy uśmieszków politowania. Ponieważ zaś silniki bawarskiej marki są jednymi z najlepszych pod kątem montażu instalacji LPG, nie dziwi decyzja właściciela widocznego tu egzemplarza wersji 323i o konwersji. W końcu, elegancja nie przestaje być elegancka, jeżeli generuje o połowę niższe koszty eksploatacji, nieprawdaż?

 

Wbrew oznaczeniu na nadwoziu, ta "trójka" (rocznik 2000) ma silnik o pojemności nie 2,3, a 2,5 l. To klasyka klasyki BMW, czyli rzędowy sześciocylindrowiec bez doładowania mechanicznego ani turbo, o mocy 163 KM. Nie jest to więc jednostka szczególnie wymagająca, ale ze względu na sześć "garów" potrzebuje czegoś więcej niż podstawowej instalacji LPG. Tym bardziej, że i moc wykracza poza możliwości wielu prostych reduktorów. Warsztat Auto Precyzja z Żywca postawił na sprawdzone rozwiązanie z górnej półki – STAG-300-6 QMAX PLUS. To najlepsze, co firma AC S.A. ma w tej chwili do zaoferowania do samochodów z silnikami MPI (z pośrednim wtryskiem wielopunktowym).

 

Zaawansowany sterownik musi dostać adekwatnie wydajne komponenty wykonawcze i tak też się stało – za dostarczanie rzędowej "szóstce" właściwych ilości gazowego paliwa odpowiadają pojedyncze wtryskiwacze AC W03, zasilane za pośrednictwem dwóch listew rozdzielających, z zamontowanym na jednej z nich czujnikiem czujnika i temperatury gazu. Do tego reduktor AC R01 w wersji 250-konnej (z czerwoną pokrywą), dysponujący zapasem wydajności (wersja do silników 150-konnych przez większość czasu też dawałaby radę, ale lepszy nadmiar niż niedobór). Na deser zawór tankowania LPG pod klapką wlewu benzyny (z wkręcanym adapterem), zbiornik toroidalny w miejscu koła zapasowego (Bormech, 44 l pojemności użytkowej) i przełącznik rodzaju zasilania na skraju deski rozdzielczej, tuż obok pokrętła do regulacji świateł. Czegóż chcieć więcej? Gazu po złotówce za litr może, ale nie bądźmy znów przesadnie wymagający.

 

Dlaczego autogaz STAG?

= gwarancja producenta

= rozbudowana sieć warsztatów w Polsce

= kpl instalacja od jednego producenta

= 30lat doświadczenia

= wyprodukowany w Polsce

= ponad 3 miliony zadowolonych klientów

 

Autogaz to same zalety!

= oszczędności

= podwójny zasięg trasy

= bezpieczeństwo

= ekologia

= nowe technologie

 

 

Dlaczego stosować LPG

 

 

Do zasilania gazem ziemnym wciąż brakuje odpowiedniej infrastruktury, a jego montaż jest bardzo wysoki. Minusem jest również duży ciężar butli, który niekorzystnie wpływa na konstrukcje pojazdów.

 

Innym wyjściem może być zasilanie wodorem, jednak jeżeli chodzi o możliwości Polski, pełne wykorzystanie jego potencjału będzie możliwe dopiero w dalekiej przyszłości. Współcześnie koszty związane z jego dystrybucją i infrastrukturą są niezwykle wysokie.

 

W zasilaniu wodą istnieje jeden podstawowy problem – występuje wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia silnika samochodu. Również presja wywierana przez potentatów naftowych przeszkadza w rozwoju tego rodzaju napędu.

 

Biorąc pod uwagę wszelakie niedogodności, które niosą za sobą wyżej wymienione instalacje, nie bez powodu większość ludzi, którzy decydują się na alternatywne paliwa, wybiera instalację gazową LPG.

 

Podstawową korzyścią instalacji gazowej LPG jest fakt, iż ten rodzaj zasilania mieszanką gazów jest ogólnodostępny, nie jest jedynie obietnicą, na której spełnienie trzeba poczekać nawet kilka lat. Koszt montażu instalacji jest stosunkowo niski, podobnie jak wydatki za jej konserwację. Wszystkie koszty związane z montażem są szybko zwracane, gdyż oszczędności sięgają nawet 50% kosztów paliwowych.


Nieustanny rozwój rynku instalacji gazowych Propan Butan gwarantuje bezpieczeństwo i uniwersalność konstrukcji oraz niezawodność działania.

 

Nowiną w dziedzinie zasilania gazem Propan Butan jest możliwość montowania instalacji do samochodów wyposażonych w silniki z bezpośrednim wytryskiem paliw typu FSI, TSI i itp.


Propozycją na rynku LPG jest również możliwość montażu instalacji gazowej do samochodów napędzanych olejem napędowym, tzw. dizli.
ZAPRASZAMY

do skorzystania z naszych usług

Poniedziałek - piątek:
8:00 - 17:00

Sobota: NIECZYNNE

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego

oferujemy w najlepszych cenach: